Ласкаво просимо до знайомства з нашою школою!

Робота шкільнoї бібліотеки

Бібліотекар школи Малинська Леся Вікторівна співпрацює з вчителями на бібліотечних уроках, діти дізнаються про структуру книги, її оформлення, правила користування книгами. Обов’язковим на таких уроках є знайомство із словниками та дитячими енциклопедіями, довідковою літературою. Бібліотечний урок до Дня української писемності та мови з показом кліпів «Історія книги»(5кл), та «Книги та бібліотеки різних віків і народів»(8Бкл). * Методи і прийоми вчителів і бібліотекаря спрямовані саме на диференційований підхід до кожного учня.

Предметні тижні проходять в школі з активною участю бібліотекаря.

День української писемності та мови

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.

Бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на виставці, чекаємо в читальному залі!

День українського козацтва. День захисника України.

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначається в Україні 14 жовтня, завідуючою бібліотеки сшз №26 представлена книжкова виставка «Тої слави козацької повік не забудемо», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні. Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх героїчну звитягу, походи, про життя та побут козаків на Січі, про славні звичаї, традиції та легенди можна дізнатися зі сторінок історичної, художньої та довідкової літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

Не випадково, свято українського козацтва співпадає з Днем захисника України. На книжкових полицях виставки експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів.

Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашого читального залу!

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта»

Місячник у школі розпочався з інформаційного повідомлення про план проведення заходів у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта».

Екологічна освіта і виховання учнів є одним із найважливіших завдань шкільної бібліотеки. Екологічна культура учнів визначається відповідальним ставленням до природи і передбачає наявність широких знань про навколишнє середовище та засоби його захисту , екологічний стиль мислення, уміння і досвід розв’язання екологічних проблем , безпосередню участь у природоохоронній діяльності. Головна мета Всеукраїнського місячника-привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

У рамках місячника у нашій затишній бібліотеці та класах школи були проведені різні заходи. Цікаво пройшло засідання круглого столу серед учнів 5-х класів «Нас зібрала одна турбота». За круглим столом учні обговорювали екологічні проблеми в нашому місті, бережливе ставлення до середовища .в якому живе людина . Діти засвоїли важливий урок, що треба робити, щоб вберегти своє місто, свою країну від забруднення.

Важливо з дитинства виховувати у дітей відповідні естетичні смаки , щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля ,вчилися розуміти природу. З цією метою в 4-А класі було проведена екологічна година « Ми – друзі природи»

Складовою екологічного мислення повинно бути милосердя до всього живого: до квітки , до метелика, до людини. Милосердя повинно стати нормою життя , станом душі. Вмістити в своєму серці весь всесвіт , яким править не ненависть , а любов, і бути милосердним до природи і один до одного. Екологічна гра – подорож «Неперевершений світ природи» і навчала учнів 2-Б класу бути милосердним до всього живого в природі.

Внаслідок забруднення довкілля,вживання забруднених продуктів харчування поширюються різні хвороби і скорочується тривалість життя. Все це - результат недбалого ставлення до природного середовища. Бесіда « Природа вчить та виховує»(6- Б клас) вчить учнів бережно та дбайливо ставитися до природного середовища.

Багатоаспектна екологічна проблема найдосконаліше і різнобічно розкривається за допомогою книг, періодичних видань та інших ресурсів, що є в бібліотеці.

 
Середня загальноосвітня школа №26 м.Києва
телефон: 497-73-22 || E-mail: szh26@ukr.net
Шкільна вітальня || Історія школи || Учням || Батькам || Наші контакти